| anonim_4396 a întrebat:

Aveti neincredere mai mare in preoti sau in doctori?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Doctorii vor sa ne cipeze si sa ne controleze prin 5G, iar cu preotii daca nu esti atent nu stii cand isi cheama baietii sa te salte pe sus la biserica, deci am incredere doar in tine Nevermore.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, medici privati de fel

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încrederea trebuie să aibă criterii specifice. În domeniul medical am mai multă încredere în medici.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Man raspunde la intrebare fara alte abureli te rog

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am răspuns, dar nu ai observat. Nu am ce să îți fac. Nu sunt obligat să răspund cum vrei tu,

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce fel de incredere? Ca ma fac bine, legat de o problema medica? Ma gandesc ca... doctorul ar trebui sa stie mai bine aceste lucruri nu?

La un sfat bun? Un sfat bun poate sa dea oricine, deci nu conteaza cine este persoana respectiva si cu ce se ocupa.

In rest, sunt egale ca persoane happy

| Celcestietot a răspuns (pentru DoarBogdan):

,,Ce fel de incredere?'' R: Oarba.

| gemeni6226 a răspuns:

In preoti.

| oglindasultanului a răspuns:

In preoti budisti/hindusi parca as mai avea nitica

| StrongHeart a răspuns:

Fiecare are un rol diferit, ambii pot fi de mare ajutor, cunosc de exemplu un medic care m-a ajutat foarte mult si mai cunosc un preot foarte dedicat si foarte serios, care chiar crede si traieste viata dupa modelul Lui Hristos.
Daca e sa fac o comparatie anume trebuie sa spun ca am incredere mai mare in Dumnezeu decat in oameni, alte generalizari nu am de gand sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce treaba au unul cu altul? În sala de operație am incredere in doctor si in sala bisericii am incredere in preot.

| Sekim a răspuns:

Doctori. Cum sa ai incredere in preoti cand recent a murit un patriarh sau ceva preot important din Romania, dupa ce a spus ca pe credinciosi nu ii rapune corona, si, ce sa vezi, a murit de corona. Sa fiu sincer, normal ca am incredere mai mare in doctor, nu am vazut niciodata preoti care sa salveze vieti la propriu.

| Mopmop a răspuns:

Avand in vedere ca ambele relatii se bazeaza pe un beneficiu material raspunsul meu ar fi nu. Increderea ar trebui sa fie desinteresata.

| Irinelp a răspuns:

În preoți am cea mai puțină încredere, până în prezent nici un medic nu ma dezamăgit încă.

| ACTH a răspuns (pentru Irinelp):

Dar vad ca te-a dezamagit limba romana.

| Irinelp a răspuns (pentru ACTH):

Care este răspunsul tău la întrebare?

| Cksihja a răspuns:

Indiferent de meserie eu nu am încredere în oamenii care fac asta pentru bani.

| InOrOut a răspuns:

In doctori

| FlorentinaM20 a răspuns:

Nici /nici