| anonim_4396 a întrebat:

Aveti superstitii? Credeti in ele..Eu mi-am spart oglinda, e un lucru rau

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/conversatii/tu-crezi-in-superstiti-de-ce/#12704503

"Eu mi-am spart oglinda, e un lucru rau?"

Probabil. Ai rămas fără oglindă.

| Furculingură a răspuns:

Abureeeli.
Nu ştiu cât de puţină minte trebuie să ai ca să crezi în superstiţii sau în horoscop.
Stai liniştită, nu o să ai ghinion sau rahaturi de genu'.

| ElenaSA a răspuns:

Oglinda este un simplu obiect. L-ai spart, consecinta este ca nu ai in ce sa te mai uiti si ai nevoie de oglinda noua. Daca tot te gandesti ca este ceva negativ devii strasata si apoi chiar ajungi sa faci ceva nepotrivit. Care nu va avea legatura cu oglinda, ci cu gandurile tale negativa si stresul de moment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şi eu am visat că mă călărea o măslină.Ar trebui să mă tem sau cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva!
Cred ca cine a inventat chestile astea se zvarcoleste in mormant de ras de cate persoane au pus botul.

| TheRealDaniel a răspuns:

Nu cred in superstitii, nu sunt naiv, nu fi nici tu, logica trebuie sa domine gandirea

| Raluca100000 a răspuns:

Hei! Eu nu cred in ele pentru ca sunt mii si mii de superstitii legate de acelasi lucru. Pana la urma Dumnezeu stie si hotaraste soarta fiecaruia! Sfatul meu e sa nu te sperii ca nu are rost! Sper ca ti-am fost de folos!