| An0nim0000 a întrebat:

Azi am aflat ca am apendicita acuta... maine la 7:30 mi-a zis doctorul ca ma internează si după ma operează. Vreau sfaturi, mor de frica și e prima mea operație, de menționat ca am 13 ani și sincer vreau detalii, cat dureaza, doare, în general, pentru cei care au rude sau chiar cu trecut ei prin asta... mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| UnDiavol a răspuns:

Nu o sa pățești numi stai liniștita ai sa vezi când ieși de acolo o sa fie foarte bine in continuare o sate poți juca FIFA cu prieteni și o sa mănânci ce vre inima ta stai liniștita știu și cunosc multe persoane care au apendicita și sau operat frumos și le-a trecut

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu doare, căci aplică anestezie locală, acea zonă devine insemsibilă. Doare un pic după ce trece anestezia. Durează cam 20 de minute. Apoi stai 3-5 zile în spital ca să se repare rana.

| An0nim0000 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc! Dar dacă imi fac operatie paroscopica mai trebuie sa stau în spital?

| sadrian46 a răspuns (pentru An0nim0000):

Operația laparoscopică te eliberează în aceeași sau a doua zi.

| An0nim0000 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc mult pentru sfaturi, m-am internat si in câteva ore ma operează si acum sunt mult mai liniștită, aparent imi fac anestezie generala, multumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru An0nim0000):

Ciudat că fac anestezie generală, dar dacă au hotărât ei așa, nu o să simți chiar nimic.

| Freya1 a răspuns:

Nu doare nimic ca te adoarme si pe cand te trezesti nici nu sti cat a durat si ce a fost.
Într-adevăr trebuie cand te trezesti sa nu te ridici in fund pentru ca poate sa te doar a capul, vei simti un pic de disconfort la burta dar e suportabil si trebuie sa nu te abti din ati face nevoile, adica daca te scapa vreo treaba sa chemi asistenta si sa faci atunci cand iti vine.