| PussicatDolls a întrebat:

Azi tineam o oglinjoara patrata in mana si dintr-o data a cazut si s-a spart doar in doua bucati.
Ce se va intampla?
Nu stiu de ce, mi-e tare frica.
Ajutati-ma. happy Rog seriozitate!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă vei alege să fii superstiţios, vei căuta ghinioane în toate şi, te asigur, chiar le vei găsi. Te vei complexa şi te vei considera ghinionist.

Creierul uman tinde să gasească ceea ce caută, să observe ceea pe ce îşi axează atenţia cel mai mult.

Te-ai jucat vreodată cu norişorii şi imaginaţia?
Vezi ceea ce vrei să vezi şi asociezi diverse forme cu ceea ce cunoşti deja.
E, aşa e şi aici.
Aşa e şi în religie, vrăjitorie, minuni, blesteme, ghicitul trecutului sau viitorului, interpretarea viselor, etc.

Este doar autosugestie şi atenţia selectivă setată într-o anumită direcţie.
Nu ai de ce să-ţi faci griji.

| morningstar a răspuns:

Nu se va intampla nimic special. Doar ca te vei intepa in picior daca nu cureti cioburile de pe jos happy
Acum serios vorbind, daca tu crezi ca iti va aduce ghinion sau mai stiu eu ce alte superstitii, poate ca ti se va intampla numai pentru ca tu ti-ai 'programat' asta sa se intample. Crezi in superstitii, o sa ai parte de ele; daca nu, nu te va afecta cu nimic.

| OOOLEOOO a răspuns:

Vei cumpara alta, si te vei bucura de imaginea pe care o s-o veiz in ea happy.

Nu exista Ghinion.

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu se intampla nimic.
E un **** de supersitie cu 7 ani de ghinion. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic! Am dat cu pumnu in 3 oglinzi si am avut noroc nu te speria este vrajeala faza cu ghinionu o sa ai noroc ca eu dupa ce am spart-o mi-a mers chiar bine bafta!

| Alexandru98 a răspuns:

Nu se intampla nimic
mitul spune daca spargi o oglinda vei avea 7 ani de ghinion

se refera la o oglinda rotunda

iti faci griji de geaba

| Sweety25 a răspuns:

Sunt tampenii asta cu 7 ani de ghinionh nai de ce sa-ti faci griji!

| killmereb a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi alta oglinda.

| IonelaDY a răspuns:

Eu cred că superstiţia cu oglinda este o prostie, depinde doar de tine dacă o să ai noroc sau ghinion.

| doroxana a răspuns:

Se spune ca cioburile au spart ghinioanele, se mai spune ca aduc noroc