| Eusuntaici a întrebat:

Am spart un termometru'. Sa intamplat acum cateva min.Mercurul a cazut pe jos. Ce se poate intampla? Imi e frica.[funda]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Cantitatea este mica, nu ti se intamla nimic sterge locul unde s-a imprastiat si aerisete camera o jumatate de ora, stai linistia. Mercurul este toxic numai daca patrunde in corp pe cale orala s-au cand cantitatea este mare si se inhaleaza vaporii.

7 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Scutura foarte bine covorul si aspira toata camera foarte bine.

| summertime a răspuns:

Curata repede mercurul, dar ai grija. Apoi aeriseste camera...

| Xcel98 a răspuns:

Nu se intampla nimic funda?

| ShotYouDown a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit aceasta problema si din nefericire n-am patit nimica pentru ca cantitatea de mercur din termometru este mica, daca ar fi fost o doza mai mare te-ai fi radiat peste un an ti-ar fi picat dinti laughing
pa, pa

| Eusuntaici explică:

Scuze pentru. s-a

Dar sunt foarte speriata.

| Dark_6322 a răspuns:

Nul atinge si cati ani ai daca esti in jur de 14 suna parinti.