| GigelCuriosul69 a întrebat:

Baı baieti, ce ziceti voi de articolu ásta? https://www.cancan.ro/......3-20838193
Kredeti ca s-ar putea sa aiba dreptate omul. Adica nu stiu mane, omu zice ca e un calator in time real si pe mine ma cam speriat, drep-t ca am citit articolul numa aše, pë sáritê.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, hai sa luam in serios ce scrie in cancan... Haha, buna gluma

| VoidEternal a răspuns:

Raspunsul e in numele site-ului. Can-can.

| Continchiscontsters a răspuns:

Numai Dumnezeu deține Adevărul nu omul și Dumnezeul deține tot Adevărul cu Adevărat el este dincolo de timp și tot ce vede și aude omul.

| GigelCuriosul69 explică (pentru Continchiscontsters):

Mane nu esista dumnezeul trezestetè! E doar propaganda de stat ca sa va faca docili, crestinismul a fost creat de politicieni ca sa transforme barbatii macho in mujeri ascultatoare si docile, sa antoarca obrazul si sa se lasä calkate in picioar.
Eu nu pot crede intr-o relij asa feminina ca crestinismul, eu urmez credinta stramosilor mei romani. Viva Jupiter!

| Continchiscontsters a răspuns (pentru GigelCuriosul69):

Nu aveți credință nu știți de frica lui Dumnezeu nu aveți sinceritate umblați cu fel și fel de jmenuri și fețe apoi vreți sa Dumnezeu sa fie cu voi? Aveți așteptarea ca el sa va ajute sa va deschidă o ușă când voi umblați cu minciuni și toate rahaturile care le spuneți la adresa lui și încercați sa convingeți oamenii prin minciună la Adresa lui ca nu există? Tu ai vezut ce poate face el? Ai simțit vreodată cum ția dechis uși și a fost acolo când ai avut o probleme și nu era absolut nimeni da nimeni în afara de acolo sate scape și ajute? Eu am pățit asta de multe ori și exactă în acel moment de fiecare data acolo a fost mână lui și știu și sunt mai multe decât sigur ca este lângă mine și ma păzește de rele și probelme și ori când voi avea un necaz și o problemă va fi cu mine și lângă mine. Nu aveți frica nu aveți respect nu aveți conștință cu toate ca v-a dat-o și pe asta fără s-o meritați v-a dat și două mâini și 2 picioare și 2 ochi care alți ar da orice să-le poata avea nu aveați deloc credință Adevărată. ști când aveți credință în el? DOAR CAND O DUCEȚI RĂU atunci apelați la el atunci aveți nevoie de el la necaz și durere dar pana atunci uita asa faceți în halul asta ajungeți fata credință și vorbiți în numele lui și la adresa lui numai și numai rahaturi ceaia ce și sunteți ca da altfel nu ar avea cum sa fie vreți sa aveți de toate da nu aveți credința Adevărată vreți sa dețineți aia și ăia și ăia da nu credeți în El cu Adevărat pe vreți pe toate da nu faceți nimic bine numai bani bani bani bani bani bani numai asta aveți în cap bani bani bani bani și ghici ce? Într-o zi veți fi atâta de săraci cu numai bani bani bani bani bani o sa aveți și doar cu bani o sa rămâneți nu o sa aveți un om Adveaarat ca să țină la voi cu Adevărat o sa rămâneți cu bani nu o sa aveți pe cineva care chiar sa ve iubescă cu Adevărat cu bani o sa rămâneți sunteți atâta de sărăci ca în afară de bani nimic nu aveți decât niște numere.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru GigelCuriosul69):

Când Doamne ferește o sa ajungi la un necaz și o problemă să vedem cine o sa fie acolo numărul tău din cont sau el bani din portofelul tău sau el. Dacă nu-l ai în inima ta pe el și în credința ta ești singurul pe lumea asta ori cât de mulți bani și faima și atenție și validare sa ai din partea la toți... De geaba singur rămâi pe drum. Da dacă începi un drum cu el nu rămâi singur Niciodată. El cunoaște omul parșivi omul fals omul mincinos care umbla cu multe fețe și vorbește în numele lui rahaturi și prosti cu El sa nu ai impresia ca te joci și ca poți să-l minți El este dincolo de timp și de tot ce vedem și auzim noi toți avem timp și El ne vede El ne aude El ne știe sa nu crezi ca tot ce faci pe lumea asta rău sau bine nu rămâne ne plătit și ne achitata toate absolut toate faptele noastre sunt văzute și auzite ai grija ce spui și ce faci și nu de mine să-ți fie frica și de el căci el nu Doarme niciodată el îți știe faptele și intențile Adevărate cu Adevărat poți tu minți și sate ascunzi câte dorești nu uita Dumnezeu există.

| Vali27 a răspuns (pentru GigelCuriosul69):

Normal că Dumnezeu există! El te-a creat!

| Vali27 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Perfect de acord

| Continchiscontsters a răspuns:

Credința în El te va face mai bun credința ta Adevărat cu Adevărat în el te va face un om mai bun fără gânduri rele fără gânduri bolnave și mudare crede el cu Adevărat și credința ta între tine și el nu trebuie nimeni săte îndoaie sau sate facă sa fi în contra lui Niciodată