| anonim_4396 a întrebat:

Voi va dati seama ca inainte de internet oamenii faceau 4 ani de facultate si 2 de master la UNATC ca sa devina actori? Si ca mergeau la zeci de castinguri ca sa prinda un rol intr-un film/serial?

In ziua de azi te faci actor mult mai usor...actor pe online! Asa se autointituleaza ei. Oricine cu acces la internet poate sa se faca actor pe online. Fara talent, fara studii, fara casting. Oricine se poate autoinvita in meseria asta, filmand un "serial" cu telefonul si postandu-l pe YouTube.

Nu vi se pare ridicol unde s-a ajuns? Intr-adevar, fiecare poate posta ce vrea pe internet. Dar de la a posta niste prostii pana la a te autointitula actor fiindca te prostesti pe net... e too much.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

& actorii pornografici ajung doar cu armasar mare iar ele cu fizic decent

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Pana si actorii din filmele pentru adulti sunt mai actori decat astia de pe Youtube.

| GdX a răspuns:

Ba da ai si tu un vocabular. Imi dau seama ca te-ai pipi pe ea de scoala sau pe bunul simt sau pe amandoua. Da, este ridicol cum spui, chiar foarte ridicol incat ma ia durerea de cap cate o data si imi e mila de copii care consuma internet in ziua de azi.

| anonim_4396 explică (pentru GdX):

Hotul striga hotii. Nu te intrec nici pe tine nici pe ceilalti la bun simt si vocabular.winking

Si vocabularul meu (adica alea cateva cuvinte din intrebarea mea) sunt prea miloase pentru capodoperele la care se uita copiii din ziua de azi.

| anonim_4396 explică (pentru GdX):

Da chiar, ce anume din intrebarea mea te-a facut sa spui ca m-am. pe ea de scoala?

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns (pentru GdX):

Hai ca da. Dintre toti utilizatorii de aici fix unuia care chiar are bun simt si un vocabular foarte ok te-ai gasit sa ii faci observatie.

Ma rog. Pe mine cel mai tare m-a impresionat serialul ala al Andrei Gogan. *vomit*

| GdX a răspuns (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

M-am luat de forma de inceput a dialogului. Multi sunt civilizati si incep cu "buna", "salut" etc...el...ce face?! incepe un dialog cu "bă" de parca ne-am stii toti de o viata si ne-am trage de sireturi. Acum baiatul mi-a dat cu ignore.
Asa se intampla cand nu ai incredere in tine si iti e teama ca cineva iti explica cu argumente.

Multi utilizatori poate ca ucid limba romana, dar au bun simt. Bunul simt tine de educatia de acasa a individului.

Cand spunem ceva trebuie sa ne-o asumam si eu imi asum ce i-am spus.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns (pentru GdX):

Tu ii spui unui om ca ucide romana pentru un "ba", in timp ce altii nu stiu sa foloseasca o cratima si sa acorde subiectul cu predicatul? Sa iti arat niste ss-uri cu ce scriu altii aici pe TPU? Te crucesti nu alta laughing

Cred ca tu te cam tragi cu el/ea de sireturi fiindca ti-ai permis sa ii comentezi de bun simt si vocabular si sincer nu era cazul. Un om cu bun simt nu face din tantar armasar.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns (pentru GdX):

Nici tu nu il stii de o viata ca sa iti permiti sa ii faci observatii sau chestii de genul

| GdX a răspuns (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

Iti dau dreptate.

| GdX a răspuns (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

Nu prea stau pe TPU, dar ai dreptate.
De la an la an este din ce in ce mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ma apuc si eu de seriale pe net. Daca vreti sa deveniti actori sa imi ziceti. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

99% din useri de pe net: injura, scriu chestii obscene, insulta pe toata lumea.
Nimeni: nimic.

Eu: "Ba"
Alt user: "Ce vocabular ai, te-ai pi*** pe ea de scoala si de bun simt."

Opriti planeta, doresc sa cobor.