| anonim_4396 a întrebat:

Bărbați/băieți, am nevoie de cât mai multe răspunsuri de la voi.
Cum să-mi dau seama exact dacă un tip care flirtează/se dă la mine o face din simpatie sau doar ca să mă testeze, gen să vadă "Ia să văd cât o duce pe asta mintea, mi-ar ceda ușor avansurilor sau nu?"
Există indivizi care flirtează cu femei doar de test dar nu că le-ar și place de adevărat.
Cum mi-aș putea da seama?
La ce să fiu atentă?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Ar trebui sa iti dai seama din comportamentul lui general, din felul cum se poarta si cu alte persoane.
Daca vrei sa duci lucrurile mai departe insa, il poti testa si tu, lasandu-i impresia ca avansurile lui au succes, ca sa vezi "ce da din el" mai departe.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cel putin, nu am un plan cand fac avansuri unei fete. Singura situatie in care am un plan, este din pacate cea in care am nevoie doar de o partida mediocra de sex.
In rest, daca ma tachinez cu o femeie desteapta, o fac din placerea de a conversa, si studiez reactia ei. Flirtez si cu femei maritate si serioase, care pastreaza totusi o limita, si nu ar insela. Dar la fel se intampla sa flirtez cu o maritata (sau libera), si sa observ ca e foarte dispusa sa se intample una-alta intre noi.

| Wr3nch a răspuns:

Doar aia smecherasi cu e46 se dau la toata lumea. In rest cri decenți se dau la tipele pe care vor sa le combine. Acuma daca vrea o relatie sau distractie pe o noapte e alta treaba.

| Hammurabi a răspuns:

Un tip care flirtează/se dă la tine o face cel puțin în ideea să se culce cu tine. (dacă e posibil și dacă cedezi)
Nu prea există tipi care să flirteze așa fără nici un scop, doar pentru teste psihologice. (nu zic că e chiar imposibil, că mai există și maniaci) dar de obicei, un tip care se dă la tine, așteaptă să obțină ceva.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Testele de care vorbesti tu sunt lucruri pe care mai mult fetele le desfasoara! Barbatii, mai rar, deci cel mai probabil te place, barbatii sunt simpli!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

star star star Un băiat/bărbat când intră în vorbă cu o fată/femeie o face din mai multe motive în funcție de cine este persoana cu care interacționează. Însă atunci când vine vorba de a cucerii inima și a câștiga încrederea celei de sex feminin băieții/bărbații se împart în 2 categorii și anume cei care caută doar distracție, sex și să se folosească de tine și aceia care își doresc să le fii parteneră de viață, pe viață și să formați împreună o familie.Ca să realizezi care dintre ei este serios și care caută doar distracție este foarte simplu.Cei neserioși nu se pot abține din a pune mâna pe tine, cu sau fără voia ta, nu se abțin din a te pipăi, dau să te sărute, asta e referitor la comportament. Când comunică cu tine aduc în discuție sexul și vor încerca să te convingă că este bine și ceva normal să o faceți cât mai repede, că asta e o dovadă de iubire a ta față de el, iar această categorie de băieți/bărbați obișnuiesc să vă spună că vă iubește, unii chiar din prima zi.Acestea sunt testul la care vă supune aceia care sunt neserioși. Când i-ai permis să te atingă în mintea lui el știe că în curând vei ceda și va face și sex cu tine.Iar dacă faci greșeala de a te culca cu el și acesta te părăsește sau te înșală cu alta,încă un test din partea lui e acela că va revenii la tine,va încerca să se împace,iar tu dacă te lași prostită a doua oară,este pentru el garanția supremă că orice ar face el tu îl ierți și accepți batjocura și umilirea din partea lui. Tipul de băieți/bărbați neserioși deși încearcă cu oricare dintre voi,vă "miros" pe acelea naive,credule,care este ușor să le duci de nas și au mai multă îndrăzneală cu asemenea categorie de fete/femei.
Pe când un băiat/bărbat care te vrea alături de el nu pentru o zi,sau o lună,ci pentru câte zile va avea, aceștia vor dori să afle cât mai multe despre tine ca persoană, ca om.Ce îți place, ce nu, ce vise, ce dorințe, care sunt planurile de viitor, ce scop ai tu în viață.Și garantat și el la rândul său își va descrie intențiile sale față de tine. star star star

| Supainstant a răspuns:

Nu cred ca stiu baieti care flirteaza fara motiv (i.e. fara sa fie atrasi de tine), dar stiu baieti carora, daca le cedezi usor, isi pierd interesul repede. Ideea nu e ca te testeaza, ci ca s-ar putea sa isi doreasca un sex si atat. Mai bine ii testezi tu laughing