| dany1988122 a întrebat:

Boxa cu baterie functioneaza si fara baterie daca bateria e stricata?

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Depinde de model.
De obicei boxele cu acumulatori au și fir la priză (220v) care încarcă acumulatorii și alimentează și boxa. Deci cât timp sunt în priză funcționează pe 220v, iar când scoți din priză, trece pe acumulatori.
Dar, după câte știu eu, mai sunt și tipuri de boxe care funcționează doar pe acumulatori și atât timp cât sunt în priză la încărcat nu le poți folosi.

| MihaiG9192 a răspuns (pentru Hammurabi):

Sunt de aceeasi parere cu tine. Conteaza foarte mult modelul

| dany1988122 explică (pentru MihaiG9192):

E o prostie. Ar trebui sa functioneze toate si fara baterie. Dar e vorba despre profit.