| byanca80 a întrebat:

Buna a si eu nevoie de ajutorul vostru peste 12 zile fac 18 ani si de curand am aflat ca mama mea are inceput de cancer de col uterin eu mi-am pierdut tatal de mica nu il cunosc si nu stiu ce sa fac sa fie totul bine nu stiu cum pot sa mai rezist greutatilor, nici eu nu sunt asa de sanatoasa tin sa precizez ca eu niciodata nu m-am gandit la sanatatea mea tot timpul m-am gandit la cei de langa mine.Ce ma fac? Nu stiu ce sa ma mai fac de atatea probleme. Sunt impreuna cu prietenul meu de 9 luni el are o varsta mult mai mare ca a mea 9 ani iar parintii mei nu stiu de relatia noastra.Tin sa precizez ca eu cu mama nu mai suntem asa de apropiate de la casatoria a 2 a am un tata vitreg, ei isi doresc foarte mult un copil, nu stiu ma simt data laoparte, ma simt atat de singura va rog voi ce a-ti face in locul meu? funda va rog atutati-ma simt ca innebunescsad

1 răspuns:
| SEBARCELONA a răspuns:

Buna si in primul rand LA multi ANI! Asa si acum sa trecem la treaba paii in primul rand sunt multe sau chiar foarte multe cazuri prin care treci tu si din punctul meu de vedere cred ca mama a suferit foarte mult de la despartirea cu tatal tau si ea daca ai spus ca are si inceput de cancer de col uterin sad ea incearca sa uite de toate problemele astea si sa le aline cu o bucurie dar tu nu trebuie sa te simti asa trebuie sa accepti ideea chiar daca e foarte greu de acceptat si sa-i fii aproape la greu ca ea te iubeste foarte mult dar acum ea se axeaza pe el(adica pe noul tata al tau) asa ca ai incerca sa ii spui de prietenul tau si sa incerci sa te acomodezi cu ideeile succes si sper ca te-am ajutat!