| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Acum 1 luna mi s-a intamplat ceva ciudat care nu-mi da pace! Incepand cu prima zi a saptamanii luni pana joi am avut in fiecare seara acelasi vis uneori mai real ca noaptea anterioara. Am visat asa:
Ma vedeam pe mine stand in pat cum dormeam si la un moment dat incepeam sa ma sufoc, aveam sentatia ca daca reusesc sa ma ridic reuseam sa supravietuiesc dar nu puteam cum incercam sa ma ridic( in timp ce nu mai puteam respira) ma simteam apasata pe piept ca si cum cineva ma tinea srans sa nu cumva sa ma ridic ma vroia oata doar ca eu nu nu vedeam cine ma tinea jos sa nu ma ridic! Problema e ca sentimentele le simteam cat se poate de real.De fiecare data imediat cum ma trezeam eram transpirata si respiratia imiera ingreunata de asemenea si speriata parca inima imi era gta sa sara din piept ca si cum as fi stat fata in fata cu moartea era oribil! Dupa aceste 4 nopti de cosmar a mai urmat una si mai ciudata nu a mai avut acelasi vis dar nici aceta nu era tocmai roz.Eram pe un pod ce ducea spre un lac si la un moment dat se termina. Am fugit pana la capat si am ramas cu fata la apa aveam o expresie foarte ciudata ca si cum imi era frica sa ma intorc la un moment dat am fost impinsa in apa, nestiind sa inot la inceput m-am zbatutdar apoi m-am lasat dusa in jos simteam cum apa patrunde in mine dar nu reactionam ma duceam in jos. Ma cam sperie pentru ca am des vise ciudate, dar in ultima vreme nu ma mai sperie sunt mai fericite de ex m-am visat peo scena recitand o poezie dar nu o poezie scrisa de vreun scriitor celebru si eu o inventam in cael moment in vis si era chiar incredibil pentru ca acest vis paa sa ajung pe scena m-am luptat cu cineva care vroia sa ma omare si am invins iar poezia ce am spus-o e asta:
Mi-e teama
Drar inaintez
Raul sa-l opresc e tot ce-mi doresc
Inaintez spre o noua lume
O lume...
Care doar in vis mi-o pot imagina
Unde oamenii se intalnesc
Si fara frica se unesc!
Si cu acest vis sa incheoat saptamana si de atunci am numai vise frumoase dar mi-a lasat multe semne de intrebare! ce semnificatie au aceste vise? visele trebuie sa aiba un motiv sau o alarmare pe care mi-o transmite subconstientul!
Funda si mersi pentru timpul acordat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la medic. S-ar putea sa ai probleme de sanatate si sa fi facut niste crize in acele nopti. Un control complex si amanuntit este necesar. Da, organismul reactioneaza si incerca sa te trezeasca.

| Jeraticx a răspuns:

Waw acese vuse chiar au fost ciudate
nu numai ca trebuie sa mergi la doctor si eu am avut probleme de genu cand visam ca dormeam si ma trezeam dar in acelasi vis de vreo 50 60 de ori sau ca cadeam la nesfarsit si ma trezeam dimineata cu adevarat simtind ca cad in pat sau visam ce se va intampla maine trebuie sa mergi la un preot si nu trebuie sa crezi in cel rau

| 96999 a răspuns:

Am avut si eu un vis ca eram pe o plaja si ca m-am intalnit cu slanderman cradeam ca o sa ma atace dar am mers la o bere cu El :p.