| moftuliki a întrebat:

Buna all big grin am si eu o intrebare ma tot contrazic cu un amik de al mheu el zice ca in timisoara sunt banateni iar eu zic ca sunt ardeleni big grin deci ce sunt ardeleni sau banateni?

9 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună! În Timişoara sunt bănăţeni, deci el are dreptate, îmi pare rău. O zi bună! Te pup! happy

| ionut1980 a răspuns:

Banateni

| qwerty a răspuns:

Banateni

| Cretzule a răspuns:

Daca Timisoara a facut acum 100 de ani parte din Austro-Ungaria nu inseamna ca sunt ardeleni.

| Elena_2807 a răspuns:

Transilvania e in Banat deci...banateni. Amicul tau are dreptatehappy

| Elena_2807 a răspuns:

Scuze pentru greseala de mai sus. Am vrut sa zic Timisoara nu Transilvania. Ce-oi fi avut cu Transilvania?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banateni

| den_4336 a răspuns:

Da intr-adevar in Timisoara sunt banatenii dar si banatenii sunt un fel de ardeleni.

| Inna_8819 a răspuns:

Banateniwinking. iti zic sigur.Sunt din tmhappy