| Daaax3 a întrebat:

Am 12 ani, 1.70 in inaltime(cred) nu par asa inalta dar... Problema e ca sunt foarte grasa. Am 68 de kilograme. Va vine sa creti? Ce ma fac. Va rog ajutati-ma. Sunt disperata.

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Renunta complet la dulciuri, bea lichide cel putin 2 litri pe zi, mananca sanatos cum ar fi doar carne de pui, cartofi naturi, salata, fructe de mare, renunta la sucuri, renunta la prajeli, fa si putin sport si-atunci automat vei slabi.

5 răspunsuri:
| Mihαelα a răspuns:

Draga mea! Nu dispera tu acum eşti la o vîrstă frageda, aceasta este o grasime de copil care cu siguranţă va dispărea, pur şi simplu eşti în creştere si simţi nevoia să te alimentezi mai des, incearcă pur şi simplu să renunţi cît de cît la dulciurele big grin si vei vedea că totul va fi bine. Dar dacă totuşi nu te simţi bine în pielea ta, sfatul meu este sa manînci 3 mese pe zi făra micile ciuguleli dintre mese, manînca aceeaşi mîncare, nu renunţa la ea daca simţi că îţi vine foamea, pentru că făcînd acest lucru de la această vîrstă poate dauna sănataţii tale, manîncă pîine neagră că aceasta n u îngraşa, nu mînca seara tîrziu pentru că atunci se pune cel mai mult pe tine, si nici pe noapte nu este bine, deoarece este recomandat să laşi stomacul pe noate să se odihnească. Succes, şi în primul şi in primul rînd gîndeşte-te la sănătatea ta, pentru că după cum ţi-am mai zis, asta este ceva temporar, acum eşti încă copil. Timpul le va rezolva pe toate. kiss

| Daaax3 explică:

Da, dar eu sunt eleva in clasa a 6a si asta ar insemna sa mananc doar o masa pe zi. La pranz plec la scoala si acolo n-am cum sa mananc covrigi sau dulciuri ca sunt la cura. Si eu vin mai mereu la 7 seara.

| Daaax3 explică:

Va multumesc tuturor, in mai putin de o saptamana am slabit 3 kg. Mersi mult.

| DSmiley a răspuns:

Pai alearga fa si u sport ca cu mincarea nu cred ca maninci mult

| mihaaa a răspuns:

Nu esti f. grasa.depinde cum te vezi tu. poate ai doar burtika...stai linistita...si eu sunt plina (am 10 ani si creca 80 kg.) fa abdomene, etc.