| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 13 ani jumate și am sânii micuți pentru vârstă mea, nu prea ma deranjează lucrul asta adica as vrea sa îmi crească mai mari dar asta e, o sa aștept... Asa a fost și la menstruație, par pubian etc adică eram entuziasmata și abia așteptăm să am acele lucruri și când le-am obținut nu a fost cine știe ce adică m-am plictisit de ele deci cel mai probabil asa o sa fie și la sâni, când o sa-mi crească nu o sa mai fie cine știe ce interes dar totuși credeți ca pana la vara o să-mi mai crească? laughing
Sânii mei au început sa crească pe la 10 ani jumate și acum sânii mei s-ar încadra cam la mărimea 70 la sutien. V-am zis aceste lucruri pentru ca știu ca fiecare fata are organismul ei și se dezvolta diferit dar poate acele lucruri va ajuta sa va dati seama dacă îmi vor creste pana la vară

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa mai creasca, nu iti face girji. Oricum, este mai bine cu ei asa, dupa ce mai cresi o sa vezi.

Si ai doar 13 ani, este timp. Nu ii face griji de asta ^_^

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu îmi fac, am și spus motivul pentru care as vrea sa crească mai mari deci e ok laughing

| ShaOfHatred a răspuns:

Ai 13 ani... Până la 21, când încetează corpul să se dezvolte, mai este. Plus că ține și de genetic. Dacă în familia ta nu sunt femei cu sânii mari, nici tu nu ai șanse mari să ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil că vor crește până la vară puțin... De crescut oricum o să mai crească, n-ai nici 14 ani. happy Nu știu dacă asta o să te ajute cu ceva pentru că fiecare fată este diferită, dar în cazul meu am observat o creștere considerabilă abia după 17 ani...și nici acum, la 21 de ani, nu am sânii mari. Dar eu sunt mulțumită. Până la urmă asta contează, să te accepți și să ajungi să iubești felul în care te-a creat Dumnezeu.

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca o sa mai crească și da, trebuie sa te accepți asa cum ești dar motivul pentru care vreau sa crească mai mari pana la vara este pentru ca mna, mai port un top, la plaja un costum de baie etc și arata suuuper bineee

| anonim_4396 explică (pentru Patriciapatricst123):

Arată super bine oricum, crede-mă. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omggg, noutateeee. Acum ceva timp a început sa ma mănânce sânul dreptul în zona sfarcului și acum m-am uitat și am observat ca s-a umflat, nu sfârcul, partea aia din jurul sfarcului mai închisă. Ma mănânca și simt asa mici înțepături suportabile le dinăuntru, ain perioada asta o sa crească mai mult? Și de ce s-a umflat partea aia din jurul sfarcului dar sfârcul nu?