| afrodyta a întrebat:

Am 16 ani si sunt eleva la liceu.Sunt o fire care nu ii place sa stea degeaba, chiar daca nu am foarte mult timp liber.As vrea sa am o ocupatie, sa fac ceva de exemplu:o munca de caritate, sa ajut la voluntariat, un job de impartit pliante; cine ma poate ajuta. Multumesc

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Pot fi mai multe variante pe care le poti cauta in orasul tau. Eu am sa-ti pun in fata cateva variante :
1. Crucea Rosie
2. Un camin de batrani
3. O fundatie care se ocupa de copii (poti solicita informatii de la Directia Copilului)
4. O fundatie care se ocupa de ingrijirea oamenilor cu dizabilitati
5. O fundatie care se ocupa de protectia animalelor(poti solicita informatii de la Asociatia Chinologica din judetul tau)
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei gasi pe TPU oameni care lucreaza in asemenea asociatii sau pe unul ca tine.
Intreaba-ti profesorii, cauta pe net.
Un mic sfat: nu pierd prea mult timp cu aceste lucruri. In afara de experienta si respect din partea unora(in unele cazuri cativa banuti) nu castigi nimic.