| emi_8585 a întrebat:

am 17 ani 45 kg si 168 cm si de ceva timp am bservat ca mi-au aparut niste vergeturi pe sani, eu stiu ca vergeturile apar cand te ingrasi sau cand slabesti intr-o anumita zona, am sanii destul de micuti si ma intreb daca e posibil sa se micsoreze si mai mult sau cresc. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| deea_9315 a răspuns:

Modificarea aspectului lor are legatura ori cu o pierdere de greutate suferita de curand, ori cu mancarea oarecum nesanatoasa pe care adolescentii din ziua de azi o mananca.Incearca sa bei cel putin 2 l de apa pe zi si sa mananci suficient(aportul caloric necesar varstei si greutatii tale), dar si sanatos. Pentru a redobandi fermitatea sanilor poti sa incerci dusuri alternatice( mai intai cu apa calduta, apoi mai rece) pentru a stimula circulatia sangvina, dar si diverse exercitii, spre ex: sa tii mainile impreunate "ca la rugaciune", cu degetele trecand unul pe langa altul, si sa impingi cu podul palmelor. Bafta!