| Kernyng a întrebat:

Am auzit ca in cateva ore va veni gaura pe cer in Europa! Vreau sa va inreb la ce ora si ce efect are asta asupra omenirii!

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Este vorba despre stratul de ozon care s-a subtiat intr-o anumita zona, adica nu tot doar o portiune, inca nu s-a format o gaura in stratul de ozon ci doar o subtiere si acea portiune va ajunge deasupra Europei.Nu stie nimeni ora.Nu te speria ca nu ne omoara radiatiile solare ci mai degraba cele de la centralele nucleare.Au zis la tv.sa ne punem ceva pe cap,o sapca, corpul cat mai acoperit, sa iesim cat mai putin afara.O sa mai zica la stiri.Mai multe gasesti pe site-uri de stiri sau Google http://stirileprotv.ro/......aniei.html Oricum daca spun la stiri ca ajuns deasupra Romaniei si iesi afara pune-ti o sapca chiar daca nu e Soare si bluza cu maneca lunga. Expunerea prelungita la radiatii solare mari poate duce la cancer de piele.De aceea gaura sau nu vara nu se sta la plaja intre orele 12-16 sau chiar 11-17.