| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Din 2020 nu am mai băut deloc apă tot beau suc, acum mai am 16 sticle de suc! După ce le termin vreau să beau apă, cum sa fac sa nu imi mai fie poftă de ele?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu există ceva minune sa inhibe pofta de suc, trebuie sa ai voința doar, sa iți programezi creierul sa nu mai bei, cumpără apa in loc de suc, multe baxuri de apa, cand te vei vedea cu ele în casa nu vei avea de ales, va trebui sa le bei, nu e nevoie sa renunti complet la suc, doar bea mai rar, un pahar pe zi si restul apă. Ma mir ca nu ai făcut gastrită până acum de la atâta suc fără sa bei apa deloc, eu in adolescență am făcut gastrită de la prea mult cola, la fel, beam numai cola si nu puneam gura pe apă câteva săptămâni până am pățit-o, nu stiu cum ai rezistat atât fără sa ai dureri sau sa faci vreo boală.

| ___Enzo explică (pentru Madaxo97):

Doar rinichii ma mai dor!

1 răspuns: