| DuuuDiiiiXXXXX a întrebat:

Buna!
Am avut mana in ghips 11 zile.Ieri mi-am scos-o,ieri nu m-a durut, dar azi a inceput sa ma doara putin.
Credeti ca nu sa facut bine? Mie imi e frica, incepe scoala si nu mai vreau sa imi puna mana in ghips.Ce pot sa fac?
Raspusuri rapid va roglove struck

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Sa nu fortezi mana deloc, daca o fortezi o sa te doara ca e normal sa fie sensibila dupa ce a fost in ghips... orice faci nu o forta prea tare, asa e cel mai bine.

| DuuuDiiiiXXXXX explică (pentru Mann02):

Mss raspunsul tau e castigator:Xkiss

4 răspunsuri:
| Elsiane a răspuns:

De obicei după ce scoți mâna din ghips te doare pentru că ai avut-o mult in ghips și mâna nu ai putut-o folosi, corect? Probabil ai forțat-o, dar și ideea de mai sus este bună. Eu am avut mâna în ghips și când am scos-o mă durea deoarece nu am mai folosit-o de mult și practic și-a uitat "rolul" (nu mai știam cum s-o folosesc).

| DuuuDiiiiXXXXX explică (pentru Elsiane):

Mss si raspunsul tau e castigator...

| Elsiane a răspuns (pentru DuuuDiiiiXXXXX):

Mm, ok. Cu plăcere.