| roxyana03 a întrebat:

Buna
am avut o relatie de 5 luni cu un baiat el a mai avut o relatie de 9 luni in timp ce stateam cu el, cand am aflat neam desparrtit dar inca-l iubesc, noi ne intalnim vorbim ne plimbam, dar e putin cam nervos pe mine si gelos daca ma vedee cu cineva sau daca fac ceva eu, el acum sta cu o prietena de-a mea, mai mare ca mine, este fata cu care el a stat in timp ce a stat si cu mine dar eu nu o cunosteam am cunoscuto dupa ceea, m-am inpretenit cu ea, iesim tot, eu, EL, iubita lui, ne intelegem bine, dar sunt cam suparata vreau sa stau cu el, dar sa ma iubeasca si pe mine in timp ce o iubesste pe aia, vreau sa stau iar cu el dar nu stiu cum sa-i zic lui, vreau ca ea sa nu afle:d ajutor cum sa fac va rog?big grin FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| Just1dream a răspuns:

E destul de complicat sa faci ceea ce vrei tu... eu te-as sfatui sa nu incerci sa mai fii cu el in timp ce are o alta iubita pentru ca se poate sa te simti a cincea roata de la caruta, el nu va va putea iubi pe amandoua la fel, iar diferentele pe care le va face te vor deranja, iar insasi gandul ca in timp ce te iubeste pe tine mai iubeste si pe altcineva, ca in timp ce sta cu tine poate se gandeste la cealalta fata te va face sa te simti foarte prost si nu merita sa iti irosesti astfel timpul. baieti sunt destui si dupa o vreme va aparea altcineva in viata ta care sa te merite cu adevarat si sa nu te insele.
ia deciziile inteligente deoarece chiar daca la inceput par mai grele si mai neplacute ai sa vezi ca sunt de fapt cele ce intr-adevar te ajuta si nu prelungesc "suferinta" pana la oricum inevitabilul sfarsit.