| blackumafia a întrebat:

Am citit pe internet ca cetatenii romani nu mai sunt nevoiti sa obtina vize pentru emigrare in Noua Zeelanda,e adevarat? si inca ceva, care stiti cum obtii cetatenia lor?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Cel mai bine te-ai interesa la ambasada, sunt singurii care stiu exact ce-ti trebuie si ce nu (ca doar ei stabilesc).
Cetatenia nu se obtine usor nicaieri, ai nevoie de minim 5 ani de sedere in tara cu pricina, cunoasterea limbii respective (si, probabil, obtinerea notei de trecere la un test din istoria si geografia tarii respective).

1 răspuns:
| GabrielBRD a răspuns:

Reprezentarea diplomatică şi consulară a Noii Zeelande în România este asigurată de Ambasada Noii Zeelande în Belgia.

Cancelaria
Adresa: B-1040 Bruxelles (Etterbeek), Avenue des Nerviens 9/31-7th Floor
Telefon: (0030-02) 550 12 21
Fax: (0030-02) 513 48 56
E-mail: nzemb@skynet.be
Website: www.nzembassy.com/belgium
Program de lucru: 09.00-13.00; 14.00-17.30

Ambasador: E.S. Dl. Peter Douglas KENNEDY