| Căpșuni a întrebat:

Buna!
Am facut la scoala pentru Educatie Antreprenoriala un plan de afaceri. Este vorba despre un cabinet stomatologic. Acum echipa noastra trebuie sa realizeze o reclama de maxim 1 minut in care sa ne prezentam firma. Aveti vreo idee? Va rog mult. Noi nu stim ce sa facem. ceva interesant.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Prima etapa este sa gasiti un nume fictiv pentru cabinetul vostru, apoi sa alegeti pe cineva (poate chiar din echipa) cu dantura frumoasa si dictie, care sa spuna un speach format de voi timp de un minut despre cabinetul vostru si pe care sa il aratati din cand in cand in filmulet. Puteti "bate" pe la usile unor cabinete stomalogice particulare si sa rugati proprietarul cabinetului sa va lase sa filmati cateva cadre, dupa ce in prealabil le spuneti de proiectul vostru. Atentie insa, folositi imaginile doar pentru filmulet fara a da numele cabinetului de la care ati luat cadrele. Pentru speach puteti enumera serviciile de care dispun clientii care va calca pragul, conditii, aparatura etc. Aceste informatii le puteti gasi tot pe net in prezentarea site-urilor anumitor cabinete stomatologice. Atentie, nu luati copy/paste doar de pe un site ca sa nu aibe alte urmari de natura juridica ci adunati paragrefele mai multor site-uri, prelucrati textul etc. Succes