| Nelsom21 a întrebat:

Buna...am fost exmaticulat clasa 12 pentru absente si am terminato si am bacul luat mai pot intra la scoala de politie?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ai fost exmatriculat, nu cred ca te accepta chiar dacă ai reluat studiile după. Scrie-le un email, si întreabă-i chiar pe ei sigur au un mail de contact.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu, din nefericire. Ca să intri la Academia de Poliție trebuie să fi avut nota la purtare peste 8, 00 toată școala. Cum tu ai avut așa multe absențe că te-au exmatriculat (adică ai avut sub 6, 00 la purtare), ai nefericita soartă de a nu intra.

| Nelsom21 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Am media pe cei 4 ani 9 si ceva se mai poate?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Nelsom21):

Nu-s eu expert. Du-te la școală și cere-le o copie după procesul verbal în urma căruia ai fost exmatriculat și du-le-o la academie.