| MariaLalea a întrebat:

Am fost la un control la ochi, după ce am terminat controlul, am mers să probez o rama de ochelari. Era logic faptul ca multe persoane au mai probat rama respectiva, si va dati seama ca s-a lărgit. Imi e tare frica sa nu-mi puna lentilele pe rama respectiva... e vreo posibilitate sa le puna pe rama aia? Ma gândesc, unora le pune lentilele pe loc si pleaca imediat cu ochelarii acasa. Chiar sunt putin speriată.

1 răspuns:
| Mateiu a răspuns:

Am impresia ca esti cam prapastioasa si ca asta e cam degeaba; probeaza si alege rama care o doresti si chiar daca nu montarea lentilelor nu se face pe loc, nu-ti face griji, rama dorita se pune intr-un plic de comanda si nu ti-o schimba nimeni.