| NicoleTheEnd a întrebat:

Buna!
Am instalat Windows Xp sp2 (ca nu am putut face rost de sp3crying) si nu mai am sunetbig grin
Stiu ca ar trebui sa instalez Sound Drive/device controller, sau ceva de genul, dar din cate am incercat niciunul nu mergesad
Am un pc foarte vechi:
Procesor AMD Duron; 1.6 Ghz;
384 MB DDR RAM;
40 Gb HDD SATA;
Win xp professional (2002), sp2;
Placa video : ATI technologies, Inc. 3D RAGE PRO AGP 2x;
Placa de sunet:--nu poate fi detectata...

Deci, ce imi recomandati? Daca as instala alt windows s-ar rezolva problema?

1 răspuns:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Nu este neaparta sai ai Windows xp sp3, ci poti instala pack-ul sp3 pentru al upgrada(windows-ul).
http://www.softwarepatch.com/windows/windows-xp-service-pack-3.html
Cat despre driver, recomand sa vizitezi site-ul producatorului.

Succes!