| sebweb a întrebat:

Dau fundita| mi-am instalat windows 7 de cateva ore si nu pot sa instalez driverul (sau cum eu zice big grin) pentru placa de sunet pentru ca nu e compatibil cu win 7...sad de unde pot face rost de driver care sa fie compatibil cu win 7.marca placii de sunet este Sound Card... daca va ajuta cu ceva.

Răspuns Câştigător
| florinmarius a răspuns:

Intra pe driver guide si gasesti tot ce vrei daca iti faci cont sau ia programul driver genius si el iti scaneaza automat ce iti lipseste din pc ma refer la drivere si ti le instaleaza automat pentru orice versiune stima

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca e placa de sunet onboard, e posibil sa gasesti macar drivere pentru. vista pe site-ul oficial al placii de baza. cauti modelul. Modelul il afli din programul everest. Sau asigura-te mai intai ca la driver in device manager i-ai dat update sa caute online, n-ai specificat asta exact in intrebare.
si florinmarius ti-a dat un raspuns acceptabil, ar merge, dar nu stiu cum iti e mai lesne tie.

| necuratu a răspuns:

Te duci in control panel si ii faci update, in ultimele update-uri s-au rezolvayt mai toate probleme legate de drivere, v ezi ca exista si functia de a rula o aplicatie xp in win7