| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Eu am antivirusul NOD 32.Am niste virusi pe care antivirusul mi i-a bagat in carantina.Cum pot sa-i sterg?

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Pai stergei din carantina si pune sa faca o scanare a calculatorului. Daca tii gaseste ar trebui sa apara o fereastra cu niste obtiuni. Tu alege obtiunea remove sau delete.

2 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

NOD32 Antivirus, ex. pentru Windows 9x :
- curata, sterge si muta in "carantina" obiectele infectate. Sterge infiltarile aparute in fisierele. Sterge virusii, viermii si torienii care ruleaza. ...nu prea te pricep, ce doresti tu sa faci mai mult decat ceia ce trebuie de procedat cu un antivirushappy? P. S inca altceva daca - file-ul infectat nu este mutat in carantina, asta trebuie sa o faci tu, localizand file-ul si dand un Scan peste el... daca nici acum "BD" nu-l baga in carantina,,, dai click dreapta pe Icon-ul de la BD de la Task bar - apoi te duci la Antivirus si dai click pe Real time protection, si se poate da delete la file-ul infectat si golesti Recycle Bin - pe urma te duci la la icon-ul ala mic si vei apasa - din nou pe - Real time protection pentru a-l reactiva - in caz de nu mai stii "drumul" catre file-ul infectat te duci la - General\Events in fereastra AV-ului si dai dublu click - unde vei vedea alertele cu rosu. Sper ca ti-am fost de ajutor.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa și eu...nu apare nici remove nici delete...ci restaurare?