| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de o părere obiectivă legat de următoarea situaţie.
Eu şi o colegă ne-am certat dintr-un motiv destul de stupid. Mie îmi place foarte multo profesoară, ei nu îi place deloc acea profesoară. Înafara orelor, îmi spune cât de mult urăşte acea profesoară şi îşi exprimă frustrările privind stilul şi modul ei de predare Problema nu e asta, ci faptul că, deşi îşi exprimă cât se poate de clar indignarea, la oră parcă e altă persoană. Se bagă în seamă, discută toată ora cu profa, nimeni nu apucă să răspundă înaintea ei, îi arată profei ce scrie, ce face, ce drege
Eu i-am spus că mie nu îmi place deloc ceea ce face şi că nu e corect, dar ea o ţine pe a ei şi spune că problema e în felul în care văd eu problema.
Din acest motiv am pus această întrebare. Am nevoie de o perspectivă obiectivă. Chiar e la modul meu de gândire problema? E la ea? Sau ambele?
Mulţumesc.

9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Poate chiar nu ii place de ea, dar totusi raspunde pentru a primi note mari.Si eu am avut profesori pe care nu ii suportam dar na, trebuia sa raspund.

| MadRaven a răspuns (pentru J0B0MAT):

Una e să răspunzi când eşti ascultat, alta e să te dai pe lângă profesor până nu mai poţi. Şi să te bagi constant în seamă. Sau dacă faci asta, nu mai spune imediat ce se termină ora că, citez, "proful ăsta îşi bate joc de noi şi se **** în materie". Şi multe altele.
Cel puţin, asta e părerea mea.

| J0B0MAT a răspuns (pentru MadRaven):

Poate o lua la misto...

| MadRaven a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu, îmi cunosc colega destul de bine, poate cel mai bine din toată clasa. Ea chiar nu îl suportă pe acest profesor. De aici indignarea mea când o văd cum se pune, într-un mod cât se poate de evident observat de mulţi dintre noi, în graţiile profesorului.

| J0B0MAT a răspuns (pentru MadRaven):

Pai stii cum e, tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape.

| MadRaven a răspuns (pentru J0B0MAT):

Păi ştii cum e cuvântul ăla, ipocrizie.

| J0B0MAT a răspuns (pentru MadRaven):

Dap.Tu ziceai ca o cunosti cel mai bine, tu stii cel mai bine.winking

| syd a răspuns:

Om de 2 bani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand ar trebui sa te hotarasti daca e vorba despre o profesoara ori de un profesor. Poate ii confunzi tu si sunt doua persoane diferite.