| ANEMIRA a întrebat:

Bună... Am nevoie de un mic sfat în cazul unei situații care ma depășește din câte se pare. Faza e ca ma aflu întro relatie și mâine facem o luna, dar în timpul acestei luni a fost ca și cum relatia nici nu a existat, deoarece n-am prea comunicat. El e cel care nu răspunde la mesaje și nici la apeluri. Ce sa mai zic de faptul ca nu da nici măcar un mesaj sau sa sune măcar odată. E ca și cum ma ignora. Parca nu i-ar pasa deloc de relația asta. Nu știu ce ar trebui sa fac în privința asta. L-am întrebat dacă mai vrea sa fim împreună și a spus ca da, dar nu îmi da niciun motiv sa rămân. Deși îl iubesc, nu ma pot obișnui cu comportamentul lui. Exista șanse ca după un timp sa se schimbe lucrurile? E prima mea relație și nu știu cum ar trebui sa decurgă lucrurile. Treaba e ca în rest ar merge lucrurile. Lipsa comunicării când nu suntem împreună e problema...

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa-i vant, si vindeca-te.

| Hammurabi a răspuns:

Păi eu zic că nu prea ai o relație. Ceea ce povestești tu aici nu arată nicidecum ca o relație.
Eu cred că băiatul te ține ca un fel de backup, el văzându-și de treaba lui, te mai caută din când în când, când își aduce aminte.
Eu zic să-l lași și să-ți vezi de viața ta. Pierzi timpul aiurea cu el.

| HadesSs a răspuns:

Eu zic ca nu sti ce vrei, zici ca ca aceasta relatie nu exista dar il iubesti, cum il iubesti?

| victorviorel a răspuns:

Relatiea ta daca cotinua tot asa nu este bine dar poate el este foarte ocupat. dar spune-i si tu de ce nu ati trimite mesaje de ce nu te suna si vezi ce zice. poate are o problema in familie chiar nu stiu ce sa zic. cel mai bine este sa discuti cu el pe tema asta si vezi ce zice.