| Zlatea_Diana_1995 a întrebat:

Am nevoie pentru un proiect la școală sa inventam un produs nou, doar ca nu prea am idei, ma puteți ajuta?
Funda

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Despre ce fel de produs e vorba, din ce domeniu trebuie sa fie?
(alimentar, textil, farmaceutic, o mașină cu tehnologie moderna, o mașinărie care sa ne ușureze viata, etc)

| Zlatea_Diana_1995 explică (pentru NLS):

Orice e bun, dar preferabil sa fie un produs electrocasnic

| NLS a răspuns (pentru Zlatea_Diana_1995):

Https://incredibilia.ro/15-produse-revolutionare/

Eu as merge cu cu ceva mai putin sofisticat - banca.
Suplimentar, pe langa ce e prezentat in articol, (si anume ca o poti roti), as prevedea un spatar din POM (acetal) sau PC (policarbonat), in spatele caruia se vor afla, fixate de acesta, panouri solare.
Aceste panouri vor inmagazina energia solara (practic e suficient sa fie lumina, nu raze de soare) in niste acumulatori, cu care se pot alimenta noaptea 2 lampi cu LED.

SAU se poate monta langa banca un panou informativ cu harta orasului si obiective turistice sau alte informatii utile pentru cetateni si turisti, alimentat de la aceeasi sursa de energie regenerabila.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu de multe ori uit pe foc ceva deci aparat care sa fluiere din 8 în òpt minute sau pe care sa pot programa sa ma avertizeze sonor după o perioadă de timp sa nu uit de mâncare si sa nu mi ardă.