| smecherulxxl5 a întrebat:

am o alergie la maini care seamana ca phisoriazul. imi iese pe degete de la varsta de 2 ani.am mers la cluj la iasi... dar tot nu-mi trece. ce sa fac sa-mi treaca ca nu mai suport?

Răspuns Câştigător
| Lemonade_5302 a răspuns:

Psoriazisul nu apare doar intr-o anumita zona a corpului, asa ca este putin probabil ca petele de pe maini sa fie cauzate de asta. Oricum, recomand Dermovate solutie lichida (nu este scumpa). O sa treaca mancarimea si cojile, dar pentru mai multe detalii du-te la un medic dermatolog.