| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.Am fost la mare de luni pana azi. Miercuri seara s-a intamplat ceva ciudat! Luna a fost rosie inspre portocaliu! Si nu mi s-a parut! A doua zi a fost chestia aia cu pestii.Meduzele,pestii si crabii erau dezorientati si restul stiti de la stiri.Am auzit explicatia expertilor cu punga de apa dulce da nu prea cred... Vreau sa stiu daca are cineva o explicatie pentru luna rosie si chestia cu pestii. Oare luna a avut legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pestii au murit din cauzele pe care le-au zis specialistii! Pune tu pesti de apa sarata in apa dulce, sau invers si vezi ce se intampla! Si temperatura apei este prea mare! Fenomenul de luna rosie s-a mai intamplat. Uite:
http://www.ziare.com/articole/fenomen+luna+rosie

1 răspuns:
| Brunettedlk a răspuns:

Sa stii ca s-ar putea sa aiba legatura cu luna... dar nu sunt experta in asa ceva...sad