| CocaFanta a întrebat:

Am si eu o intrebare:: centrala termica pe gaz o pot alienta cu butelie de aragaz?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Din punct de vedere tehnic se poate si nu vad cine ar trebui sa isi dea avizul pentru asta. Iar montatori dispusi la improvizatii gasesti, nu-i stres.
Solutia este insa una destul de periculoasa, foarte scumpa si deloc practica, butelia trebuind inlocuita foarte des.
Daca totusi vrei confortul incalzirii pe gaz si nu ai acces la aceasta utilitate, nu butelia de aragaz este rezolvarea, ci GPL-ul:
http://www.flaga-lpg.ro/Files/rezervoare.jpg

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Intrebarea mai corecta ar fi ce personaj autorizat ar face asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in od normal ci doar cu un regulator special pentru ca presiunea din butelie este mult mai mare decat cea din retea, iar in butelie este gaz lichefiat, nu ca in retea.O seara buna.