| HereToHelp123 a întrebat:

Am o intrebare si rog seriozitate. Am visat o biserica arzand si am citit pe net ca inseamna,in realitate,ca se va intampla o nenoricire sau ceva rau,si pe bune, mi-e frica cumva straight face Vi s-a intamplat sa visati ceva si sa se potriveasca semnificatiile de pe net?

13 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu am un vis de 4 ani.Visez că mor lângă oameni necunoscuţi.Şi mă trezesc plângând.Dar nu s-a întâmplat nimic.E doar un coşmar.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu sunt adevărate semnificaţiile de pe internet. Dacă un bărbat visează ceva anume, iar în dexul de vise online scrie că a rămas însărcinat, ce crezi?

| T0T a răspuns:

Nici un vis nu se poate asocia cu viitorul. e o tampenie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt doar coicidente.Lucruri rele se intampla in fiecare zi in lumea asta
Eu cu cateva zile inainte de revolutia din 1989 am visat cerul,, ca de foc'', dar nu m-am gandit sa fac o legatura.

Daca vei cauta pe alt site, vei vedea ca visul tau va avea alta semnificatie.

| Doub a răspuns:

Nu. Stai linistita ca nu se va intampla nimic.

| HereToHelp123 explică (pentru Doub):

De obicei nu pun pret pe ce visez.Dar cosmarul asta a ramas asa intiparit in minte...mersi pentru raspunsbatting eyelashes

| Doub a răspuns (pentru HereToHelp123):

Stiu cum e. Si eu am vise ciudate si ma trezesc traumatizata, dar asta nu inseamna ca chiar o sa se intample. Nu lasa subconstientul sa se joace cu tine. Nu ai pentru ce.

| HereToHelp123 explică (pentru Doub):

E o senzatie tare naspa X_x

| Wøodenpints a răspuns:

Cred că ar trebui să fii mai îngrijorată de faptul că ești atât de limitată și încuiată încât crezi în interpretarea viselor, decât că ceva oribil o să ți se întâmple doar pentru că ai visat nuștiuce.

| HereToHelp123 explică (pentru Wøodenpints):

Nu sunt incuiata si nici limitata.Nu ma limitez la vise ca sa-mi urmez viata.Pur si simplu, s-a intamplat sa visez odata ceva urat, si a doua zi am aflat de moartea bunicului meu.A fost o coincidenta, insa am ramas marcata.Nu te baga sa comentezi aiurea, daca habar n-ai prin ce a mai trecut omul.Vezi-ti de realitatea ta!

Răspuns utilizator avertizat
| OnlineZ a răspuns:

Visele nu au nici o semnificatie.Visezi pentru ca esti stresat, obosit depresiv etc. Asta este o prostie.Si eu am avut 2 pierderi de sarcina si de la soc cateva luni visam copii mici care cica prevestesc nenorocire moarte etc, si e totul ok.Hai sa fim cu capul pe umeri!

| jewnina a răspuns:

In mod normal, visele vin din gandurile de peste zi, dar da, mi s-a intamplat sa mi se adevereasca multe vise, dar nu cu interpretarea de pe net, ci asa cum era in vis. Spune-i la taica popa sa pregateasca galetile de apa heheheheh

PS cred ca daca crezi in superstitii ti se intampla