| AkaneHanda a întrebat:

Buna din nou, TPU! Am o mare problema. Acum doua zile pisica mea a fatat 6 pisoiasi, dar azi din pacate, catelusa mea i-a mancat, stiu ca este ingrozitor ce a facut, oricum am donato, dar problema este ca unul dintre pisoiasi a scapat de moarte, dar piciorusele lui din spate sunt rupte de la noada, inclusiv noada. Nu stiu ce sa fac, azi un veterinar mi-a spus ca nu am ce sa ii fac deoarece este mult prea mic si nu mai are sanse. Dar acum pisica mea este nelinistita. Umbla prin casa de colo-colo si, nu are stare. Ce sa ii fac. Mai are si laptic, ma gandesc ca suge pisoiasul, dar totusi are mult si nu stiu ce sa fac.

Va rog din suflet sa ma ajutati. Ce sa fac cu pisoiasul? Si daca pisica are mult lapte, va pati ceva?

Multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
| MickyloveAndySixx a răspuns:

Pisica (mama) nu av patii nimica din cauza lapteluii!

Ar trebuii sa ii dati una in cap veterinarului aluia! sau sa ii faci ce a patit pisoriasul worried crying
Deci: te duci urgent la alt veterinar (cel imi bun... te interesezi tu!) si ii spuneti sa il dezinfecteze ceva, si sa il bandajeze pana imi cerste sa ii poata puna vreun picorus din lemn sau ceva de genu!

Sper sa fie bine si sa nu trebueasca sa ii cruti veata lui! (daca a scapat inseamna ca ar trebui sa traiasca!)

ps.Ai grija de puisor si de mama! Sa ma anuti urgent te rog despre tot ce s-a intamplat! crying

BAFTA! :*

| AkaneHanda explică (pentru MickyloveAndySixx):

Multumesc mult! Esti foarte draguta. O sa te anunt daca se va intampla ceva. Te pup :*

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru AkaneHanda):

>big grin

| DemonvsAngel a răspuns:

Nu pateste nimic pisica, dar bietul pisoias ar trebui sa mergi la veterinarul cel maibun si sa il intrebi daca poate sa ii puna un picior mecanic si sa dezifectezi rana deoarece ar putea face o infectie si nu e de dorit. Mult noroc! Poate voi face cunostinta cu tine si pisimiha0021. Sunt noua si nu cunosc pe nimeni aproape.