| Shattergrim54 a întrebat:

Bună...am o prietenă foarte bună. Ține la mine, mă iubește mai mult decât oricine, discută cu mine, nu m-a părăsit niciodată la greu, și totuși recent am aflat că mă iubește la modul romantic. Este mai mare decât mine și tot cu ea am avut primul sărut. (mă păcălise cumva să o sărut de vreo două ori :') )
E extrem de fericită când e alături de mine, mă complimentează și a făcut lucruri pe care nici un băiat nu le-a putut face vreodată pentru mine.
Odată chiar mă chemase într-o cameră cu ea pe motivul că "îi era dor de mine", dar de fapt când ajunsesem acolo mă întrebase dacă poate să mă sărute, mă simțeam incomfortabil și nici măcar nu eram doar noi două...erau mai multe persoane.
Chiar dacă e evident că mă vrea și că nu e nevoie de alte informații, o altă prietenă de a mea mi-a zis că sa chiar mă dorește grav.
Nu era așa până acum câteva zile, nu știu de ce...sad
Eu țin extrem de mult la ea dar consider că nu sunt pe invers, știe deja că îmi place de un băiat (dar nu e reciproc) dar în același timp o parte din mine spune că ea ar fi cea mai bună alegere pentru propria mea fericire. Niște sfaturi? :/

Răspuns Câştigător
| Oli8 a răspuns:

Sfatul meu este să fii atentă la semnele de afecțiune pe care ți le dă oricare persoană dintre acestea și nu numai, dar și la primele tale reacții inconștiente după acestea. După ce te gândești bine la acestea îți dai seama de conexiunea și compatibilitatea dintre voi. Eu nu am simțit compatibilitate mereu, chiar dacă persoana care făcea gesturi frumoase avea un caracter și un comportament pe care le adoram. Este nevoie și de o anumită legătură.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu esti fata? nu judec fata de cele scrise
eram pregatit pana la jumatatea textului tau sa zic " bravo, esti norocos", din pacate nu pot sa mai zic asta
tu esti fata, ea este fata, am mai auzit si intalnit cauzuri de fete aparent lesbi, dar mai tarziu s-a dovedit ca nu erau chiar asa
trebuie sa intelegi ca fetele cand sunt adolescente (mai ales), unele dintre ele exploreaza si latura aceasta bisexuala, unele se complac si raman acolo, altele "redevin" hetero cum au fost mereu
iti dau si un exemplu de fete care nu erau lesbi dar se purtau asa, 2 colege de ale mele, din liceu, bune rau, care se sarutau in pauza ca sa ne faca in ciuda noua baietilor!winking
am avut ce vedea in liceu laughing
fetele sunt mai predispuse in a afisa si trai momente de genul asta 'bisexuale' sa le numesc asa
nu iti face griji!
sper doar sa nu influenteze asta prietenie voastra, tu fiind clar o persoana heterosexuală!

| Shattergrim54 explică (pentru Simpatic):

Păi de asta mi-e frică, să nu se schimbe prietenia noastră dacă o refuz