| sunny a întrebat:

am o problema...fratele mai mic a lipit o guma de mestecat pe o haina de-a mea si nu o pot scoate. puteti sa ma ajutati sa scap de acea guma? vA ROG ajutati-ma! MULRUMESC!

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu gheata (cuburi de la congelator), rezolvare garantata, dar trebuie insistat putin.

| bogdand a răspuns:

Pune otet fierbinte peste guma si se va dizolva...
De asemenea merge si acetona.

| LNK a răspuns:

Buna!
Pui hartie alba pe suprafata pe care s-a lipit guma si pe urma calci hartia, de la caldura fierului se va dezlipi de pe haina, si se va lipi de hartie.
De asemenea poti pune otet fierbinte peste guma, la o prietena a mers.
Succes! happy