Întrebare recomandată | Anda1708 a întrebat:

Buna happy am o problema.Nu ma pot integra in cercul de prieteni al iubitului meu.Nu ma simt in largul meu, nu am ce sa vorbesc cu ei.Ce as putea sa fac? Mentionez ca prietenii sunt foarte importanti pentru el si i-ar placea mult sa ma pot integra.Multumesc!

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai si n-au prietene si ei? depinde si unde va vedeti, daca iesiti la un suc nu prea ai ce sa vorbesti, trebuie sa petreci putin cu ei facand ceva, de exemplu la padure...

| SkyPilot a răspuns:

Mai incerci. Trage-i de limba, afla cate ceva despre ei si citeste cate ceva despre preocuparile lor. Ar mai fi prietenele lor, doar nu vin singuri. Te amesteci printer ele si conversezi cu ele. Este imposibil sa nu gasesti ceva comun cu ele.

| RespiraSiInspira a răspuns (pentru SkyPilot):

Ideea era sa se impace cu prietenii iubitului ei, cu ce o ajuta sa vorbeasca cu prietenele lor? laughing

| BeckhamRZM a răspuns:

Dacă nu poți, nu are cum să te oblige. Nu se poate, simplu! Nu simți și asta e. Nu are cum să te oblige, dacă te iubește va înțelege treaba asta. Dar dacă tu nu te simți în largul tău, chiar nu are rost. Prieteni importanți zici? Pe pariu că la primul lucru rău rămâne doar cu tine și dispar aceși ' prieteni serioși '?

| RespiraSiInspira a răspuns (pentru BeckhamRZM):

De fapt de obicei e invers, prietenii sunt intotdeauna pe primul loc, sau asa ar trebui sa fie cel putin.

| BeckhamRZM a răspuns (pentru RespiraSiInspira):

Ar trebui, da. *

| RespiraSiInspira a răspuns:

Doar continua sa stai cu ei, pana la urma va adaptati unii la altii.Nu ai de ce sa iti faci problemewinking

| SophyWW a răspuns:

Intreaba-l pe iubitul tau despre ce subiecte le-ar place prietenilor lui sa vorbeasca...si integreaza-te, incearca asa

| rebacca01 a răspuns:

Poti gasi un subiect comun.