| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema q greutatea am 1.50 inaltime si 65 de kg.Imi doresc sa slabesc dar nu stiu cum.Am auzit ca ajuta si ouale de prepelita.Va rog sa ma ajutati cu diete nu foarte scumpe...Multumescbig grin

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Andreiuta 1)scoti vointa din frigiderul plin de calorii, 2)ciuciu carne ciuciu piine, ciuciu fast cola si alte prostii.3) Nu ciuciu la sport si miscare.Nu ciuciu la verdeturi din piata.Maninci varza dulce taiata si facuta salata cu un pic de ulei si putin otet doar ii arati sarea in salata poti sa pui ce zarzavaturi vrei.Maninci numai ciorbe lesinate de zarzavat Nu ciuciu la fructe Romanesti cam ciuciu la cele din market cu conservanti.Bei lapte maninci brinza, ciuciu iaurturi colorate.Ciuciu zahar si miere si alte dulceturi. Daca faci ce spun slabesti cam 4-5 kg/prima luna si cam 6-7 luna urmat.
Deci daca vrei ca Andreea sa fie slabuta si draguta :ciuciu piine,carne,fast,cola,nu ciuciu miscare nu ciuciu sport. Uite a inceput postul tine de el cu dintucii
Daca vrei Andreea plinuta si sa rida gasca de ea faci ca pina acum.

Secretul este sa nu dai pe la frigider sa nu pui gura pe cola,fast si prostii, trebuie sa maninci numai zarzavaturi din piata fara piine.Nu ciuciu la peste 0, 5-1 Kg/saptamana dar fiert Ciuciu prajelnite ca omori ficatul numai crud si fiert

Ps ciuciu pastile minune, ciuciu sa faci cura cu 4 l de apa

| DrunkenRat a răspuns:

Nu nu. deci chiar nu conteaza ce mananci. Ideea este de calorii. Adica, degeaba mananci 15 kg de fructe si legume, mai bine ai manca cateva tablete de ciocolata. happy Incearca sa mananci echilibrat (putin de aici, putin de acolo) si sa ai mese dese si mici (mareste metabolismul, metabolismul fiind procesul de ardere al caloriilor). Cauta un tabel de calorii, evita prajelile, grasimile si ciocolata (ai mai auzit de poezia asta, nu?) si calculeaza-ti ceva sanatos. Consulta si un nutritionist daca e necesar. Dar okay, ca sa ai rezultate "de lunga durata" ai nevoie si de o dieta de lunga durata. Crede-ma e posibila slabirea a cate un kg pe zi si este de 100 de ori mai posibila ingrasarea cu cate 2 kg pe zi dupa un regim strict si prostesc. Bafta! happy