| Ego a întrebat:

am o problema sa zic asa:-s.imi place de un baiat. din scoala mea. vorbim pe mess.suntem prieteni.dar.la scoala.sau pe afara.nu vorbim deloc.eu sunt timida. din aceasta cauza.nu vorbesc cu el.asa live. dar el nu stiu.:-(. si la scoala. el tot timpul e cu baietii lui.eu cu fetele mele.nu ramanem singuri niciodatasad. si mi´e rusine sa vorbesc cu el.de fata cu ceilalti. zilele trecute m´a intrebat daca´mi place de cineva.si i´am zis ca da.si normal ca a vrut sa stie de cine.si i´am zis ca de el. dar nu ma crede...si acum intrebarea mea ar fi.cum sa´l fac sa ma placa.[mentionez.ca mi´a zis.ca ar umbla cu una din prietenele melestraight face]. sa fim mai mult decat prieteni?:-l.:-s

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ori n-are tupeu, ori e batut in cap si nu pricepe, ori nu ii place de tineworried
Vorbeste cu el si lamureste-te care dintre variante se aplicahee hee

| Lorelai a răspuns:

E clar ca baiatul nu te place! Iei totul prea in serios, niste conversatii pe mess nu reprezinta mare lucru.

| Ego explică:

Pai.cand l´am intrebat.ca.de cine´i place. a zis ca de nimeni.
ca ar vrea.sa.aiba.othinking un fel de aventura.cu o prietena de´a meastraight face

| Ego explică:

Mda.si cand l´am intrebat ca la scoala de ce nu vorbeste cu mine. a zis ca ma saluta.si vede ca nu´i raspund.si´mi da pace.
da eu nu´mi amintesc sa nu´l fi salutat inapoistraight face

| Ego explică:

Mai tot timpul face glume de genu.

intr o zi.
imi ca o sa´si scoata carnetul.si zic eu. ft bine.asa´ti plimi iubita.
si ziice. da pe tine.
si apoi zice ca glmstraight face

el nu stie da glumele astea.pe mine chiar ma ranesc.:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca ma vad pe mine acum 1-2 anihee hee. Eu n-am procedat in niciun fel. Rezultatul: suntem doar cunostinte, abia daca ne salutam.
Nu face si tu aceeasi greseala! Cand vorbiti pe mess, intreaba-l si tu pe cine place. Daca iti zice ca pe tine, treaba este rezolvata. Aici intervin cateva probleme: ai incredere in el? Esti sigura ca nu face lucrul acesta doar pentru a avea mai multe fete? stii de ce nu te baga in seama cand sunteti pe-afara, la scoala? Esti sigura ca nu e doar un gagicar? Raspunde-ti la aceste intrebari inainte de a te avanta intr-o relatie cu el.

| Maria_6697 a răspuns:

Si eu sunt in postura ta oh go on
Dar noi vorbim prin mesaje, mai putin pe mess happy
si vorbeste cu mine doar cand suntem singuri intr. un loc mai retras.

Poate ca si el e timid, sau poate nu te placebatting eyelashes
sau pur si simplu nu.si da seama [inca]