| anonim_4396 a întrebat:

Am o stare de nelinişte si ma simt din ce in ce mai rau, sunt îngândurat, nu sunt in apele mele, ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Starea asta o poti avea din cauza stresului acumulat pe zi ce trece. "Stresul se datoreaza contactului cu idiotii din timpul zilei "

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Psihologii exista pentru cei ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roaga-te mai mult. Citeste un Acatist.
Si pe mine ma cuprinde stari de tristete, deznadejde si atunci ma rog Bunul Dumnezeu si PreaSfintei Nascatoare de Dumnezeu ca sa pot sa trec peste aceasta stare.
Cind slabeste rugaciunea atunci apar si starile de frica, neliniste.
Ne-am obisnuit sa tot apelam la medici, psihologi dar care nu ofera solutii pe termen lung, dar am uitat de parintele duhovnic care ne poate ajuta mai mult in alinarea sufletului.
Probabil voi fi criticata ca nu e asa, dar stiu ce spun.