| NicoleTheEnd a întrebat:

Am postat pe Youtube un lyrics/versuri video despre melodia cea noua a lui Smiley - Dead Man Walking :X happy, am avut aproape 2, 000 de vizualizari, dar "This video is no longer available, due to a Copyright claim by Hahaha Production." Deci, cred ca ar trebui sa le cer permisiunea pentru asa ceva. Cum se face acest lucru? Imi puteti da o forma de cerere?

1 răspuns:
| codrinstefan2103 a răspuns:

Hahaha Production revendică drepturile de autor asupra oricărei melodii postate pe youtube ce le aparține, așa că sunt șanse minime să-ți lase videoclipul acolo. Singura modalitate prin care ai putea "păcăli" sistemul este să aduci o serie de modificări asupra melodiei (gen un tempo mai ridicat) și ei nu vor mai avea ce face în acest caz.