| SocoDenis a întrebat:

Sall TPU, mi-am facut recent un canal de lyrics pe Youtube (https://goo.gl/CjLj51) dar nu stiu exact cum functioneaza treaba cu copyright-ul si cu permisiunea de utilizare

2 răspunsuri:
| usernume007 a răspuns:

Arata bine.

| Tiberiu_Melinte_1998 a răspuns:

Well, problema e ca nu poti folosi muzica fara un acord. Nu m-am informat in prezenta problemei tale dar stiu ca iti da copyright(adica banii care ii castigi in Youtube se duc la producatori, scriitori si cantareata/cantaret). Cauta pe google cum sa folosesti o melodie, dar iti spun eu ca e aproape imposibil, doar daca editezi melodia un pic sa nu fie chiar aceeasi.