| maryellen91 a întrebat:

am primit un mesaj pe orange in care mi se spunea ca am castigat 5000 ron la superbingo metropolis ca mi-au extras numarul si eu nu am participat la bingo niciodata! stiu ca e vrajeala deoarece mi-au dat niste numere sa i apelez! cum i pot reclama? chiar ma oftica cu mesajul lor si sunt multi de pun botul.laughing

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, si au cerut sa cumperi si o cartela si sa le trimiti codul de reancarcare? nu fa prostia sa pui "botu" ca e pacat sa dai bani pe cartela, si sa se foloseasca niste imbecili de ei...ai grija ca sunt farse.o zi bunawave

| Andu_7395 a răspuns:

Nu prea ai pentru ce sa-i reclami happy (mesaj mincinos?- nu exista in codul penal)

| desisdana a răspuns:

E foarte simplu:numerele de telefon ce ti le-au dat incearca sa le faci "publice",adica sa le scrii pe unde apuci (wc public, in parc pe banci, pereti,) oriunde numai sa le vada cat mai multa lume astfel incat sa-i sune.