| Rizer a întrebat:

Buna
E urgent am primit un mesaj pe tel de la Super Bingo Metropolis si spunea ca am castigat 20000 de euro si pentru a intra in posesia premiului trebuie sa depun la banca 840 de lei ca ei inapoi sa-mi trimita banii!
Oare este adeavrat sau este teapa?
Va rog sa ma ajutati din inima!

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu este adevarat.Nu iti poate cere un comision inainte de a primi acel premiu.Prea este cusuta cu ata alba. Spune-le sa opreasca ei din acel premiu banii respectivi, sau chiar mai mult.

| PinkPanther a răspuns:

E teapa, ti-au luat numarul dintr-o baza de date si isi incearca norocul, daca gasec cateva persoane sa ii creada oameni se fac.
Eu zic sa nu le dai nimic. Cum sa castigi la un concurs la acre nu ai participat?

| danielcretu1980 a răspuns:

Daca suna prea bine ca sa fie adevarat, probabil ca e.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Lol rolling on the floor

Daca tu crezi ca e adevarat meriti executata pe motiv de prostie excesiva.

| 7alexandru7 a răspuns:

E vrajalaaaa... sa nu faci prostia asta!

| Rizer explică:

Bilete la Bingo n-am cumparat in viata mea! Numai ca mi-au zis ceva de genul in mesaj: "Felicitari SUPER-BINGO Metropolisa, v-a desemnat castigator al marelui premiu in valoare de 20000 euro.Pentru info-line apelati 0763997884 cod unic(SBM13A1)"
Acesta era mesajul numai ca in locde euro avea semnul acela de euro nu-l am eu pe tastatura acum!

| Rizer explică:

Si au mai zis ca premiul vine din ATENA GRECIA cica au banca astia de la bingo acolo cu care comunica si in care tin aia banii! Si cica de aia sa dau aia 84o de lei!

| Rizer explică:

Care e nr ala de la BINGO?

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Rizer):

Ma, tu esti proasta sau doar te prefaci? CUM naiba sa castigi la bingo cand tu nici macar nu ai participat! Cum naiba sa ti se ceara bani pentru un premiu castigat? In ziua de azi nu conteaza in ce tara sunt banii. pot fi transferati in cateva secunde!

Daca tu crezi ca e adevarat meriti executata pe motiv de prostie excesiva.

| Rizer explică:

Dar ei au spus ca nr nu are nici o legatura cu biletele au spus ca nr meu a fost ales printr-o tragere la sorti de la operaturul de telefonie ca si cum nr meu de tel a fost castigator in urma tragerii la sorti!

| JenniferJannet a răspuns:

E TEAPA! de ce ai da bani daca trebuie sa primesti si tu macar ai pus bilete la bingo?

| catalinSuperMan a răspuns:

Ma tu esti nebun? e cea mia mare teapa pe care am auzit-o... Daca vrei sa te convingi, suna-i pe ei, ai numarul pe site-ul lor banuiesc.

| maisey a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta raspunsul meu, dar eu cred ca este teapa pentru ca si pe mie m'a sunat* si mi-a spus ca am castigat vino la ...si iti voi da banii in particular! DAR EU NICI NU CUMPARASEM BILET*!