| anonim_4396 a întrebat:

Am revenit cu o intrebare mai ciudata... Voi credeti in spirite(spirite, nu extraterestrii sau mai stiu eu ce nebuneli)? Ce va facut sa ajungeti la acest raspuns? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| optimista_5827 a răspuns:

Cred in spirite, nu in extraterestri. sunt oameni capabili chiar sa le vada. daca acesti oameni cu simturi extrasenzoriale le vad, asta se intampla pentru ca ele exista... dar multe persoane prefera sa spuna ca nu cred, cel mai des de frica laughing. e mai comod sa negi ca ti s-a parut ca a trecut ceva noaptea prin curte, ca simti ca e cineva in spatele tau, ca auzi zgomote in casa dar nimic nu e miscat... e mai simplu sa traiesti in ignoranta happy
dar oare exista cineva care nu are nimic de povestit? chiar aseara eram mai multi in jurul unei mese, toti oameni la casa lor...toti au povestit ca au vazut sau simtit diverse lucruri... unii care au vazut dar ei tot nu cred, sau unii care au vazut si sunt constienti ca exista. diferenta intre noi este de negare...pentru ca in sufletul nostru credem cu totii...subconstientul te avertizeaza oricum...ma refer la acele senzatii ca ti-e frica noaptea sa circuli prin propria casa, sau senzatia ca cineva te urmareste. sa nu spuneti ca nu vi s-a intamplat sa mergeti intr-o casa si indiferent de cat de primitori sunt stapanii nu vi s-a intamplat niciodata sa simtiti ca nu prea va simtiti bine acolo?big grin
senzatiile percepute nu sunt aiurea...subconstientul vrea sa-ti zica ceva, numai ca e mai comod sa ignoramwinking

6 răspunsuri:
| RappK a răspuns:

Hei eu cred in tot ceea ce tine de paranormalhappy. cel putin extraterestrii sunt convinsa k exista pentru ca am avut o experientza cand eram mai micahappy...pa'pa:*

| meyryi a răspuns:

Nu cred sau cel putin nu am avut de-aface cu asa ceva

| maiu a răspuns:

Da, cred, mari, stim noi experietele noastre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Citeşte o carte ocultă sau de spiritism şi una de parapsihologie şi ai să faci distincţia între real şi ireal, între normal şi paranormal.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi credeti ca Dumnezeu le da voie sa faca ce vor, sa stea pe pamant? In nici un caz! Dumnezeu nu le da voie sa se intoarca pe pamant.Asa zisele fantome, sunt de fapt demoni, care i-au infatzisarea mortului pentru a ne pacali. Zgomotele ciudate, impresia ca te urmareste cineva si alte chestii ciudate=demoni. Ei se hranesc cu frica noastra, armele noastre sunt credintza, rugaciunea si nu trebuie sa ne temem de ei daca suntem credinciosi.Binele invinge raul!

| andy260598 a răspuns:

Cred....am vazut multe documentare pe TV!