| Gabe4You a întrebat:

Am si eu cateva nelamuriri in legatura cu MMS-urile
1. Sunt pe Abonament Cosmote si vreau sa pot primii si sa trimit MMS-uri. Explicati-mi va rog pas cu pas, unde trebuie sa intru (sa dau SMS la 1234 am auzit la cineva) ca sa activez.Si am auzit ca e destul de complicat sa pot face toate astea pe cosmote, e adevarat?
2. Pot sa sun/trimit SMS sau MMS in alta tara? adica daca mama pleaca in Spania si are tot acelasi numar, doar ca e in Spania, pot sa o sun, nu? de unde stiu ei in ce tara este ea.

ajutati-ma va rog! Cel mai elaborat si ajutator raspuns primeste FUNDA!

*actualizare*
am trm sms la 1234 ca textu A MMS si am primit niste chestii pe care le-am memorat si mi-a zis ca actualizarile corespund si acum pot sa trm si sa receptionez mms, SURPRIZA! NU POT NICI SA TRM SI NICI SA PRIMESC! repet ca sunt pe abonament cosmote CE SA FAC?

1 răspuns:
| LarisaDragomir a răspuns:

Intai si intai verifica creditul si semnalul, apoi MMS inseamna o imagine/melodie(o aplicatie ca sa intelegi)trimisa prin SMS, adica MMS.intelegi? desigur ca se poate sa trimiti MMS, SMS si sa suni in alta tara, probabil ai auzit si de roming, acela este un fel de program prin care ti se iau mai putine minute.dar cel ce vorbeste cu tine va avea o scadere mai mare a minutelor. sper ca raspunsul meu te va ajuta!