| kkkk a întrebat:

Buna,happy..am si eu o intrebare. daca mi se da un text si la una din cerinte imi spune sa identific tipul de naratiune,, cum >facc? "thinking ..va rog spuneti-mi toate tipurile care sunt si cum sa le identifc.; funddoooii.kiss

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

E simpluwinking

Naratiunea poate fi:
-Subiectiva (cand relaterea se face la persoana I)
-Obiectiva (cand relatarea se face la persoana a III-a)

Sper ca te-am ajutat!

| kkkk explică (pentru betsy):

Pers I si pers III, la plural si singular, nu conteaza? happy

| kkkk explică (pentru betsy):

La pers 1 si pers 3, la singular si plural nu conteaza? happy

| betsy a răspuns (pentru kkkk):

Nu, nu conteaza. De fapt nu cred ca exista opera in care sa fie la plural.happy