| LastNight1324235436 a întrebat:

Care sunt tipurile de naratiune? Vreau si niste informatii despre ele (cum sa le recunosc).

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lorenutza_Lori_1998 a răspuns:

Din cate stiu in clasa a6-a naratorul poate fi subiectiv si obiectiv deci naratiunea poate fi obiectiva si subiectiva.Iti dai seama daca naratiunea e subiectiva daca naratia e la persoana 1 exemplu:"Si mergeam prin padure cand" si asa mai departe sau obiectiva naratia e la persana 3 exemplu: "si se ducea departe in padure si se tot duce" si asa mai departe.