| Irina117 a întrebat:

Am şi eu o întrebare! Dau fundiţa cine îmi răspunde!
Eu am abonament pe orange şi pe factura îmi apare cateodată când trimit mesaje sau depăşesc cost suplimentar. şi nu ştiu :ca să primeşti puncte trebuie să faci cost suplimentar sau să nu faci?

Mslove struck

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu trebuie sa faci cost suplimentar ca sa faci puncte, daca platesti factura la timp primesti puncte, chiar daca nu faci cost suplimentar; iti spun sigur ca am si eu abonament la orange; si eu mai fac cost suplimentar cu sms-urihee hee, dar si fara tot primesti puncte!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Primești suplimentar puncte în funcție de valoarea depășită față de opțiunile abonamentului.
Ai 100 de minute naționale, le consumi și suplimentar mai ai de plătit 10 minute de conversație. Pentru aceste 10 minute mai primești puncte de loialitate, ca exemplu.
Intră și la ei pe site și îți poți face pagina ta personală unde vei găsi detaliat acest aspect.
www.orange.ro
Cu plăcere.
Pa, pa.

| madagascar a răspuns:

Eu primesc puncte cand platesc factura, daca platesti, iti da msg si zice va multumit ati acumulat 3 puncte(asta in cazul meu) la 50 lei pe care ii platesc lunar primesc 3 puncte

| kiddutssa a răspuns:

Well...eu lucrez la un call center orange. Punctele se ofera in functie de suma pe care o platesti lunar. Exista 3 segmentari : Client Silver (cu facturi pana intr-un milion) Client Gold( cu facturi intre 2 mil -3) si Client Platinum (Cu facturi de peste 3 milioane). Punctele se ofera in functie de segmentare adica: Pt clientii silver 20 % din valoarea facturii fara tva, pentru Gold 25% si pentru Platinum 30%. Trebuie de asemenea sa tii cont de faptul ca trebuie ca valoarea facturii sa fie cam la fel in fiecare luna ca sa treci de la silver la gold de exemplu sa ai mai multe luni la rand(mai exact 6) facturi cu valori mariwinking Pt alte intrebari iti stau la dispozitie.